Spis treści:
Laser pikosekundowy – komfortowy sposób na usunięcie niechcianego tatuażu
Istnieją różne sposoby – mniej lub bardziej trwałe – ozdabiania ciała. Jedną z nich jest jego tatuowanie. Obecnie można pokryć tatuażem niemal każdą część powierzchni ciała. Rekordziści mają wytatuowane niemal 100% ciała… Czasami bywa jednak tak, że chcemy się pozbyć takiej ozdoby, a zatem, czy laserowe usuwanie tatuażu boli?
Zrobienie tatuażu boli, a jego usunięcie?
Tatuowanie boli, gdyż samo w sobie jest ingerencją w powierzchnię skóry poprzez jej nakłuwanie. Ból ten jednak jest różnie odczuwany i zależy:
- miejsca, które jest poddawane tatuowaniu,
- wielkości wzoru,
- indywidualnego progu bólu, który każdy odczuwa inaczej.
Dla jednych więc wykonanie tatuażu będzie zatem niezwykle nieprzyjemnym i bolesnym zabiegiem, a dla innych tylko dyskomfortem. Czy zatem pozbycie się tatuażu także jest bolesne? Wszystko zależy od wybranej techniki. Bardzo popularne obecnie laserowe usuwanie tatuażu jest niemal nieodczuwalne…
Czym jest laser pikosekundowy?
Istnieją różne metody pozbycia się niechcianego tatuażu, mniej lub bardziej skuteczne a jedną z nich jest właśnie laser pikosekundowy, który pozwala na doskonałą precyzję działania, szybkość pracy, skuteczność a przy tym minimalny czas kontaktu z powierzchnią skóry. Dzięki tym właściwością jest to obecnie najlepsze urządzenie do szybkiego i praktycznie bezbolesnego usunięcia tatuażu.
Laserowe usuwanie tatuażu — zalety
W odróżnieniu od tradycyjnego lasera, laser ten wykorzystuje długość fali liczonej w pikosekundach, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń skóry a przy tym jest tak skuteczny, że już przy pierwszym zabiegu, widoczność tatuażu zostaje znacznie ograniczona. Zazwyczaj wystarczą trzy serie, by pobyć się na dobre niechcianej ozdoby. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania się i późniejszej rekonwalescencji. Dla większości osób, które zdecydowały się na laserowe usuwanie tatuażu, ból nie był odczuwalny, a jedynie niewielki i krótkotrwały dyskomfort.
Jak wygląda usuwanie niechcianej ozdoby przy pomocy lasera?
Laser emituje specjalną, ultrakrótką wiązkę światła laserowego, która po kontakcie z tatuażem a właściwie jego barwnikiem, zostaje zamieniona na energię kinetyczną, która następnie rozbija barwnik na maleńkie cząsteczki. Te z kolei w sposób naturalny i bezpieczny są wydalane z organizmu. Niechciany tatuaż zostaje usunięty trwale. Nie jest wymagane specjalne dbanie o miejsce, w którym wcześniej znajdował się tatuaż ani rekonwalescencja po zabiegu.
Zobacz też:
Smukła sylwetka jak ją osiągnąćPrzeciwwskazania do użycia lasera
Tak jak przy każdym zabiegu, tak i laserowe usuwanie tatuażu niesie za sobą pewne ryzyko, stąd jego wykonanie nie jest wskazane u osób:
- będących w ciąży i karmiących piersią,
- zmagających się z chorobą nowotworową,
- mających aktywne problemy skórne, stany zapalne itd.,
- mających skłonności do bliznowców,
- przyjmujących lekarstwa lub zioła fotouczulające.
Przeciwwskazaniem jest także opalona skóra (również po wizycie w solarium), przyjmowanie sterydów czy preparatów z witaminą A.
Tomasz Kopczyński
Copywriter – wolny czas spędza na podróżach po świecie.